Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pěšky

ObrazekToto je váš základní mód dopravy ve World of Warcraft a jedinou metodou, když začínáte se svou postavou. Je to sice pomalé, ale laciné a je to jediný způsob dopravy kromě plavání, při kterém můžete bojovat. Samozřejmě to může používat každý, ale protože Tauři nebudou mít koně, je pravděpodobné, že budou mít podobnou rychlost kroku jako koně ostatních ras. Nyní nejsou žádné výhody chůze vůči běhu. (běžet můžete pořád, protože není žádná kontrolka výdrže)

Skákání

ObrazekBěhem chůze, či běhu budou moci hráči skákat na rozumnou vzdálenost. Skákání bude mít mnoho praktických využití; například: místo obcházení zdi, nebo plotu jí můžete přeskočit. Protože MMORPG nejsou platformové hry, skákání nebude třeba k dostání na některá místa. Všude se dá dojít.

Šplhání

Hráči budou pravděpodobně moct šplhat na žebříky, zdi a možná dokonce i na stromy. Bylo by to užitečné k prozkoumání vašeho okolí, poskytnutí velkého rozhledu a nalezení zajímavých skrytých oblatí v budovách a venkovním terénu. Blizzard ještě musí potvrdit, nebo vyvrátit existenci takového prvku, ale nějaká forma šplhání se ve hře pravděpodobně vyskytne.

Plavání

ObrazekToto je jediná známá metoda podvodní dopravy. Plavání bude pravděpodobně značně pomalejší, než chůze a běh a bude používána k průzkumu podvodních ruin a lodních vraků. V plavání nemá žádná rasa výhodu a pravděpodobně bude existovat jistý limit času, po který můžete zůstat pod vodou bez použití nějakého druhu schopnosti, či lektvaru.

Karavany

ObrazekZachyceny na několika screenshotech, zdá se že do těchto domů na kolech budete moct vstoupit a koně je budou schopni táhnout. Je také možné, že budou sloužit jako stánky. Pokud je to opravdu způsob přepravy, budou pravděpodobně schopny nést několik lidí při rychlosti blížící se té koňské.

Důlní vozík

V jistých dolech možná metoda přepravy. V porovnání s chůzí, či během budou asi znatelně rychlejší a budou se používat k rychlejší přepravě do jistých částí dolů.

Gryfon

ObrazekGryfoni jsou čytřnohá létající stvoření s jejich přední polovinou těla a hlavou orla a jejich zadní části lví. Budou používáni jako dopravní prostředek na střední vzdálenosti mezi většími městečky a městy. Během jízdy na Gryfonu se můžete rozhlížet okolo ve všech směrech a kochat se krajinou, sledovat hráče pod váma, nebo prostě získat novou perspektivu oblastí, ve kterých jste již byl. Gryfoni jsou rychlí, většina cest trvá mezi 3 až 5 minutami při vzdálenosti, kterou by jste zdolali pěšky za hodinu. Kvůli frakčnímu systému ve WoW, je nepravděpodobné, že příslušníci Hordy budou mít přístup ke Gryfonům. Pravděpodobně budou mít svůj vlastní podobný způsob přepravy, asi Wyverny. Gryfoni jsou dopravní prostředek pro jednu osobu.

Vzducholoď

ObrazekZeppelini jsou obrovské létající vzducholodě, které byli tradičně provozovány Gobliny. O vzducholodích je zatím jen málo informací, ale říká se, že hráči budou moct hrát mini-hry a během řízení vzducholodi hazardovat. Přestože nesjou žádné informace o rychlosti vzducholodí, nebo kde budou umístěny stanice, budou pravděpodobně na delší, mezikrálovské tratě. Dostupnost vzducholodí je stále záhadou, ale je pravděpodobné že pojmou více než jednu postavu najednou.

Člun/Loď

ObrazekLodě budou důležitým způsobem přepravy ve WoW. Herní svět bude posetý přístavy, mezi kterými budou lodě moci křižovat a budou poskytovat přepravu mezi královstvími a kontinenty. Lodě slibují být jedním z nejzajímavějších způsobů přepravy a říká se, že tu budou minihry. Asi sázení, úkoly a možná i útoky příšer a pirátů. Budete schopen dívat se na okolní prostředí. Lodě budou pravděpodobně dotupné komukoliv a budou schopny přepravovat několik postav najednou.

V Sedle

 

ObrazekMounts jsou zvířata, které některé rasy budou schopny osedlat. Budou ovládáni hráčem a budou značně rychlejší, než chůze a běh, ale pomalejší, než jakékoliv dopravní prostředky ovládané hrou (Gryfoni, Vzducholodě, Lodě). Mounts budou kupováni, nebo dáváni jako odměny za splnění úkolů a budou vyžadovat druhotnou schopnost zvanou Jízda. Lidským mountem bude Kůň, Orkským bude Vlk, Trpaslíci budou mít bitevní Berany, Temní Elfové nightsabery a Nemrtví Démonické koně. Tauři nebudou mít Mounty a místo toho budou běhat stejně rychle jako mounti. Mounti Gnomů a Trollů jsou neznámí. Hráči nebudou moct bojovat v sedle, protože jen málo hráču by pak někdy sesedlalo a prý by to způsobylo problémy s herními animacemi. Mounti budou přístupní přes polžky (item). Když použijete danou položku, objeví se mount, když ji použijete znovu, mount se navrátí do vašeho inventáře. Budou také dostupní mounti v různých barvách, přičemž některé barvy budou vzácné, takže budou vyjadřovat symbol vašeho postavení.

Parní Tank

Parní tanky jsou v několika screenshotech a gameplay videích, ale dosud není známo, zda budou stacionární, řízené NPC, nebo možným pojízdným způsobem přepravy.

Gyrokoptéry

Neobjevili se v žádném ze screenshotů, nebo videí, ale je potvrzeno, že budou zahrnuty jako létající vozy, nebo jiný způsob přepravy.

Teleportace

Teleportace bude jedinou formou instantní přepravy a bude dotupná pouze pro postavy vysokých levelů. Je několik způsobů, jak to může být uskutečněno: svitek, osobní kouzlo, oblast ovlivněná vaším kouzlem (jedinečná schopnost Arcimága z Warcraftu 3), schopnost NPC (zaplatit mágovi, aby vás teleportoval), nebo dokonce k tomu určené brány.