Jdi na obsah Jdi na menu
 


Inženýrství

7. 3. 2007
Tato profese je hodně zábavná a nápaditá. Můžeš vytvářet množství nezvyklích, možná až šílených věcí, které je zábava používat a také pobaví a ohromí ostatní hráče. Inženýr sestavuje z kovu a kamení díly, které se poté kompletují do výbušnin, pušek, zaměřovačů, kulek, mechanických draků, potápěčských přileb a dalších věcí.


Narozdíl od ostatních profesí trvá u inženýrství delší dobu než je předmět vyroben. Většina předmětů vyrobených inženýrem může být použita zase jenom inženýrem. Některé věci inženýři vyrábějí a prodávají si mezi sebou. Mnoho receptů vyžaduje hromady součástek, než může být předmět vyroben. To také vyžaduje mnohem více místa v baťohu.

Schémata
Trenéři tě naučí některé pěkné věci, ale ty nejzajímavější a nejžádanější se můžeš naučit z plánů, které padají z příšer, nebo je koupit na aukcích.

Příklady inženýrské práce:

Coarse Dynamite - Dynamit, v okolí dopadu zraní ohněm všechny nepřátele do vzdálenosti 5 metrů za 51 - 69 životů.

Big Bronze Bomb - Bomba, v okolí dopadu zraní ohněm všechny nepřátele do vzdálenosti 5 metrů za 85 - 115 životů a znehybní na 2 s.

Mechanical Squirrel - Mechanická veverka, nedělá nic jiného, než že s tebou běhá jako pet a pobavuje ostatní hráče.

Small Seaforium Charge - Nálož, otevírá výbuchem jednoduché dveře.


Goblin Land Mine - Gobliní nášlapná mina, po položení na zem vybuchne, jakmile se k ní přiblíží nepřátelská příšera a zraní ji za 394 - 506 životů.

Explosive Sheep - Vybuchující ovce, po jejím vyvolání zaútočí na nejbližšího nepřítele, u kterého vybuchne a zraní ho 135 - 165 životů. Ovce vydrží po vyvolání 3 minuty, pak vybuchne.

Goblin Jumper Cables - Gobliní oživovač, toto zařízení dokáže někdy přivést mrtvou postavu zpět k životu.

Gnomské a Gobliní inženýrství
Poté co se ovládneš inženýrství, nabídne se ti možnost specializovat se v gnomském nebo gobliním odvětví. Nejprve musíš dosáhnot levelu 35 a skillu 200. Alianční hráči si mohou promluvit s Lilliamem Sparkspindlem ve Stormwindu. Hráči za Hordu si mohou promluvit s Tinkerwizem v Ratchet. Poté se ti otevřou některé úkoly k získání nových receptů pro vybrané inženýrské odvětví. Oglethorpe Obnoticus je gnomský mistr trenér a nalézá se v Booty Bay. Buzzek Bracketswing je mistrem gobliního inženýrství v Tanarisu, Gadzetanu. Poté co si vybereš svoje zaměření, už ho nelze změnit. Tvoje volba by se měla zakládat na prostudování receptů pro obě strany a vybrat si tu, kde se ti věci nejvíce líbí.


Opravný robot
V Blacrock Depths se nachází recept na opravného robota. Vedle golema Lorda Argelmacha je svitek, který tě to schéma naučí. Musíš mít 300 skill v inženýrství. Tento robot se chová jako obchodník a bude opravovat a kupovat věci za normální cenu po deset minut. Díky tomu se raidové skupiny nemusí vracet do města, aby si opravili vybavení. Suroviny na robota jsou docela drahé, takže se používá jen v nutných případech.


Tipy:

- Inženýrství je vhodný pro PvP a některé předměty jsou užitečné při raidech.
- Artisian trenéři: Pro Alianci je to Springspindle Fizzlegear v Ironforge, Tinkertownu. Pro Hordu to je Roxxik nalézající se v Orgrimmaru.

- Gnomové mají +15 skill do inženýrství.

- Mužeš používat výbušniny, které zraňují a omračují, nebo je můžeš také prodávat ostatním hráčům.

- Zaměřovače nepotřebují k používání inženýrství. Můžeš je tedy prodávat dalším hráčům, kteří si chtějí vylepšit svojí pušku.

- Level mechanických draků, bojových slepic a bomb stoupá společně se skillem v inženýrství, takže jsou vždy využitelné proti nepříteli.

- Některé inženýrské zařízení padají jako dropy v dungeonech a raidech pro vyšší levely (50+).

- Cílové loutky vytvářejí krátký taunt, takže příšery je budou napadat po 5 s poté, co jsou vyhozeni.

- Oba dva typy inženýrského oživovače hráčů sdílí stejný cooldown.